„Cartea bună este ca o conversaţie cu un om deştept”
Referenti stiintifici
Anucuta, Partenie
Anucuta, Partenie

Conf. dr. la Facultatea de Psihologie a Universității Tibiscus din Timişoara.

e-mail: anucuta@excelsiorart.ro

Bejan, Adrian
Bejan, Adrian

Prof. univ. dr. la Facultatea litere, istorie, teologie, Secţia Istorie, la Universitatea de Vest Timişoara.

e-mail: bejan@excelsiorart.ro

Benea, Doina
Benea, Doina

Prof. univ. dr. la Facultatea de Litere, Istorie şi Teologie a Universităţii de Vest din Timişoara.

e-mail: benea@excelsiorart.ro

Borchin, Mirela-Ioana
Borchin, Mirela-Ioana

Conf. dr. la Facultatea de Litere din cadrul Universităţii de Vest din Timişoara.

e-mail: borchin@excelsiorart.ro

De Sabata, Coleta
De Sabata, Coleta

Prof. univ. dr. la Facultatea de Mecanica la Universitatea Politehnica Timişoara.

e-mail: sabata@excelsiorart.ro

Lazu, Dorel
Lazu, Dorel

Dr. ing. specializarea piscicultură, ihtiologie la USAMVB Timişoara.

e-mail: lazu@excelsiorart.ro

Munteanu, Gabriela Marta
Munteanu, Gabriela Marta

Prof. dr. ing. la Facultatea de Știinţa și ingineria alimentelor, catedra de Acvacultură şi Pescuit la Universitatea Dunărea de Jos din Galaţi.

e-mail: munteanug@excelsiorart.ro

Munteanu, Ioan
Munteanu, Ioan

Prof. univ. dr. la Facultatea de litere, istorie, teologie, Secţia Istorie, la Universitatea de Vest Timişoara.

e-mail: munteanui@excelsiorart.ro

Oancea, Ileana
Oancea, Ileana

Prof. univ. dr. la Universitatea de Vest din Timişoara

e-mail: oancea@excelsiorart.ro

Ringler-Pascu, Eleonora
Ringler-Pascu, Eleonora

 Conf. dr. la Facultatea de Muzică, secţia Actorie Universitatea de Vest Timişoara

e-mail: pascu@excelsiorart.ro